Imprezy

Kalendarium imprez Karpacz

Bieg 8848 - Everest Sudecki
miejsce: Stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu
godziny: 15:00
organizator: -
Impreza odbywa się :2020, w miesiąc (u)(ach): Luty
W dniach : 22 23
Takiego biegu 8848 jeszcze w Polsce nie było. A jak nie było - to będzie. I to nie jeden, a trzy! 3xEverest: w Szczecinie - 9 lutego, Warszawie - 15 lutego i w... KARPACZU - 23 lutego. Start wszystkich biegów o godzinie 10:40. Jaka to okazja?

17 lutego 1980 roku o godzinie 10:40 czasu polskiego Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi w historii zdobyli zimą najwyższą górę Ziemi. 20-osobową, narodową wyprawą kierował prekursor zimowego himalaizmu Andrzej Zawada. I właśnie dla uczczenia tej rocznicy zorganizowane zostaną w lutym 2020 roku trzy biegi na dystansie 8848 m odnoszącym się do wysokości Everestu. W Karpaczu start nastąpi na Skwerze Zdobywców przy Urzędzie Miejskim, meta znajdować się będzie na stadionie im. Ireny Szewińskiej. Rejestracja na stronie datasport.pl

REGULAMIN IMPREZY

Zwracamy uwagę, że wszyscy uczestnicy biegu otrzymają upominki, także nepalskie, przywiezione z Katmandu. Ponadto z okazji jubileuszu dla 40 osób, które wyślą zamówienie mailowe na polskiehimalaje@tlen.pl wykonane zostaną specjalne statuetki-rzeźby z wizerunkiem Everestu oraz imienną tabliczką.

Zawody to jednak nie wszystko!

Z racji wyjątkowej rocznicy zapraszamy na projekcję filmu „Gdyby to nie był Everest” oraz spotkanie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim w sobotę 22 lutego o godz. 15.00 i 18.00 w sali konferencyjnej na stadionie im. Ireny Szewińskiej przy ul. Polskich Olimpijczyków. Rezerwacja miejsc: Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego – tel. (75) 76 19 453 lub mailowo promocja@karpacz.eu.

Niedziela 23 lutego to dzień projekcji filmów górskich, m.in. „Orłem być” i „Everest dla każdego”, również w Sali konferencyjnej na stadionie. Początek projekcji o godzinie 15.00. Koszt udziału – 15 zł. Wpłata na konto: Urząd Miejski w Karpaczu, ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz, 49 1090 1926 0000 0005 1416 2884. Opłata musi zostać uiszczona w ciągu 3 dni od zgłoszenia. W przypadku braku odnotowanej wpłaty, zgłoszenie będzie anulowane. Zapisy do 15 lutego, chyba że limit miejsc zostanie wyczerpany. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje: Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Karpaczu – tel. (75) 76 19 453.

„Orłem być” upamiętnia pierwszą w historii polską ekspedycję w Himalaje, uwieńczoną pierwszym wejściem na siedmiotysięcznik Nanda Devi East (7434 m) Jakuba Bujaka i Janusza Klarnere. Przez kilkadziesiąt lat był to nasz największy sukces w górach wysokich. Film dokumentuje też wyprawę podjętą w 70. rocznicę zdobycia szczytu. Wykorzystano w nim oryginalne materiały, całe 11 minut z 1939 roku. Zostały one odnalezione w Londynie i po 17 latach sprowadzone do Polski przez reż. Annę Pietraszek, która dla widzów ufundowała specjalne upominki.

Z kolei "Everest dla każdego" będzie najnowszym w roku 2020 filmem o tematyce górskiej. Po prapremierze w Warszawie swą polską premierę będzie miał właśnie w Karpaczu, 23 lutego.

„Everest dla każdego” to pokłosie rekordowego pod względem logistycznym przedsięwzięcia jakim była wyprawa trekkingowa do bazy pod Górę Gór w październiku 2018 roku. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ponad 400 osób zamieszkałych w 100 miejscowościach od Bałtyku po Tatry spełniało swoje marzenia, dedykując wysiłek także tym, którzy w górach wysokich zostali na zawsze.

Wśród uczestników byli wyjątkowi himalaiści, jak Leszek Cichy, Rafał Fronia, Dariusz Załuski czy „gwiazda Katmandu” Anna Czerwińska, podróżnicy, ratownicy górscy, utytułowani sportowcy – medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy (m.in. żeglarka deskowa Zofia Klepacka, rekordzista Polski w biegu na 400 m przez płotki Marek Plawgo, czterokrotny zwycięzca Tenzing Hillary Everest Marathon Robert Celiński), wybitni lekarze różnych specjalności, duchowni, uczniowie z rybnickiej szkoły społecznej im. Jerzego Kukuczki wraz z rodzicami i „zwykli” ludzie. Był to więc faktycznie Everest dla każdego.

LOKALIZACJA

Dodaj ocenę i komentarz

Jeśli nie chcesz byc anonimowy | ZALOGUJ SIĘ
Imię lub nick

Wpisz treść komentarza

Atrakcyjność dla dzieci
Wrażenia końcowe

« Pytanie kontrolne


Pola oznaczone (*) są wymagane. Komentarze skrajnie obraźliwe nie będą zamieszczane.
POLECAMY NOCLEGI
Apartamenty i pokoje Domino

Zapraszamy przez cały rok Apartamenty z własnymi aneksami kuchennymi blisko centrum .....
więcej na www
ZŁOTY POTOK

ZŁOTY POTOK ZAPRASZA.
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919