AKTUALNOŚCI

Ultra Kotlina 2022 | 2022-Oct-09

W dniach od piątku do niedzieli odbywał bieg UltraKotlina dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.  Jest to jeden z najtrudniejszych biegów długodystansowych w Polsce. To już VI edycja biegu od 2017 roku.  Biegi odbywaj sie na dystansach 30,50,80,140,180 km przez pasma górskie Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie oraz Góry Izerskie. UltraKotlina30 to bieg na najkrótszym dystansie około 30 kilometrów przez góry Izerskie i Karkonosze. Start w Piechowicach, meta w Szklarskiej Porębie.UltraKotlina50 to bieg na dystansie około 50 kilometrów przez góry Kaczawskie, Izerskie i Karkonosze. Start w Jeleniej Górze, meta w Szklarskiej Porębie.UltraKotlina80 to bieg na dystansie około 80 kilometrów przez Rudawy Janowickie góry Kaczawskie, Izerskie i Karkonosze. Start w Janowicach Wielkich, meta w Szklarskiej Porębie. Biegi odbywające się w okolicach Karpacza:UltraKotlina140 to bieg na dystansie około 140 kilometrów przez Karkonosze,Rudawy Janowickie Góry Kaczawskie, Góry Izerskie i Karkonosze, Start i meta w Szklarskiej Porębie.W okolicy Karpacza przez Kopę następnie w dół przez kocioł Łomniczki do Budnik i dalej do przełęczy Okraj. UltraKotlina180 to bieg na dystansie około 180 kilometrów przez główne pasmo Karkonoszy obok Schroniska Dom Ślaski i dalej Śnieżkę ,Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie (dodatkowa pętla po Górach Izerskich dla tego dystansu) . Start i meta w Szklarskiej Porębie.UltraKotlina - Sztafeta  to bieg na dystansie około 140 kilometrów z przebiegiem takim samym jak UltraKotlina140. ... | więcej »

Propozycja wycieczki na ten weekend | 2022-Oct-07

W tym tygodniu proponujemy wycieczkę nie w Karkonosze, ale w pobliskie Rudawy Janowickie. Naszym celem będzie Ostra Mała, Konie Apokalipsy oraz Skalnik. Ostra Mała to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na Karkonosze, Śnieżkę oraz Kotlinę Jeleniogórską.  Dlatego warto tam się wybrać w dzień taki jak dzisiaj, gdy jest bardzo dobra widoczność.  O każdej porze roku widoki są niesamowite. Punkt widokowy jest zabezpieczony metalowymi barierkami.  Konie Apokalipsy to grupa skalna o ciekawej nazwie w odległości kilku minut spaceru od punktu widokowego Ostra Mała. Wiele osób wspina się na te skałki, mimo że nie ma na nich żadnych zabezpieczeń.  Skalnik to szczyt do którego dojdziemy niebieskim szlakiem w około 10 minut. Jest to najwyższy punkt Rudaw Janowickich, Sam szczyt nie ma wyraźnego wierzchołka. Gdyby nie oznaczenie tabliczką z nazwą “Skalnik 944 m npm”  można by go nie zauważyć. Dlatego odwiedzany jest głównie przez zdobywców Korony Gór Polski.  Jak dojechać :Z Karpacza do Kowar dojazd samochodem ok 20 minut.Szlak czerwony czas przejścia ok 1,25 godziny. Początek szlaku na ulicy Wojska Polskiego obok Historycznego Kamienia.Szak Zielony - druga opcja z Kowar to spacer szlakiem zielonym ok  1,45 godziny z ulicy Kamiennogórskiej. Z Karpacza do Czarnowa dojazd samochodem ok 60 minut do Parkingu pod Skalnikiem i Agroturystyki Czartak. Stąd tylko 45 minut marszu szlakiem zielonym z niebieskim które prowadzą razem na Ostra Małą.Z Czarnowa jest krótszy spacer, ale dłuższy dojazd samochodem dosyć wąską drogą. Jest tam również mały parking, wiec weekendy moze byc problem parkowaniem.Co warto zobaczyc przy okazji:Sztolnie Kowary Park Miniatur w KowarachSobota 08.10.2022Wschód słońca 7.06 Zachód słońca 18:22Przewidywany brak opadów. temperatura do 13 °C... | więcej »

Zakończenie sezonu narciarskiego w Karpaczu. | 2022-Mar-19

Dzień zapowiada się się słoneczny.Temperatura w ciągu dnia, w górnych partiach Karkonoszy  do -3 stopni.To już chyba ostatni weekend tego sezonu narciarskiego.  W mieście pojeździć można jeszcze na stacji Winterpol - Biały Jar oraz na Kopa - Ski Arena gdzie czynne jest większość wyciągów i tras.  Sezon narciarski 2021/2022 można uznać za udany. Opady śniegu nie były zbyt duze, ale ciągłe dosyć niskie temperatury,  utrzymały naturalny śnieg i można było również dodatkowo naśnieżać stoki.{karpacz wiadomosci, karpacz informacje, karpacz aktualności, karpacz news}... | więcej »

Katastrofa samolotu na Śnieżce | 2022-Feb-23

W dniu 23 lutego 1945 roku na zboczach Śnieżki w okolicach Kowarskiego Grzbietu rozbił sie niemiecki samolot Junkers Ju-52.  Samolot przewoził rannych niemieckich żołnierzy z oblężonego Wrocławia do Czech. Przyczyna katastrofy były trudne warunki pogodowe oraz błędy nawigacyjne załogi.  Samolotem leciało 28 osób, a katastrofę przeżyło 5 osób.  W czeskim punkcie informacyjnym "Infocentrum" na przełęczy Okraj  można zobaczyć szczątki samolotu oraz tablice z opisem katastrofy.  To nie jedyna katastrofa samolotu w Karkonoszach. 23 listopada 1946 roku 4 osoby  zamierzały uciec z komunistycznej Polski do Austrii. Samolot rozbił się w okolicach Przesieki. A przyczyna katastrofy to niskie umiejętności pilota oraz przeciążenie, w 2 osobowym samolocie leciały 4 osoby. Ofiary katastrowy upamiętnia krzyż w miejscu rozbicia samolotu.... | więcej »

Ostrzeżenie II stopnia silny wiatr w Karpaczu | 2022-Feb-13

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB  wydało ostrzeżenie o  wystąpieniu silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w godzinach rannych 30.01 przejściowo porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 115 km/h, z z zachodu.Ostrzenie obowiązuje od O  2022-01-29 18:00  2022-01-30 21:00 .Przy takich porywach wiatru powyżej 100 km/ zamiast iść w góry warto pozostać w Karpaczu i pozwiedzać atrakcje pod dachem takie jak Karkonoskie Tajemnice czy Muzea Spotu czy Zabawek. Więcej atrakcji z Karpacza tutaj. Gdy pogoda się poprawi dodatkowo przed wyjściem w góry warto sprawdzić informacje o zamkniętych szlakach na  stronie GOPR. https://www.gopr.pl/zagrozenie-lawinowe/regiony/karkonosze... | więcej »

Kradzież luksusowego auta w Karpaczu | 2022-Feb-10

W sobotę w nocy, z parkingu jednego z pensjonatów w Karpaczu skradziony został samochód marki Audi o wartości blisko 300 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej akcji policji, już po kilku godzinach, udało się ustalić że auto zostało porzucone w lesie kilka kilometrów od Karpacza. Czasem jesczcze media donoszą o kradzieżach, czy innych przestępstwach jak np. napad na jubilera w Karpaczu w zeszłym roku. Jednak  roku na rok ilość przestęp w Karpaczu spada.  Rośnie za to również wykrywalność sprawców przestępstw dzięki monitoringowi miejskiemu, na który składa się sieć 60 kamer. ... | więcej »

Wietrzny początek ferii | 2022-Feb-01

Pierwszy weekend ferii rozpoczął się wichurami które  powaliły sporo drzew w Karpaczu i okolicach. W Poniedziałek pogoda się uspokoiła i większość wyciągów narciarskich wznowiła pracę. Ale już od wtorku wieczorem do do środy zapowiadane jest kolejne pogorszenie pogody (opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne ). Jest wciąż wiele wolnych pokoi i apartamentów w Karpaczu.  Jest to spowodowane między innymi sezonem grypowym. Wiele osób choruje niekoniecznie na Covid i odwołuje rezerwację. Rezygnują też osoby zdrowe które trafiają na kwarantannę. Zaletą tej sytuacji dla turystów jest to, że można trafić na ofertę  noclegową Lastminute w naprawdę dobrej cenie.... | więcej »

Koleją do Karpacza | 2022-Jan-29

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na rewitalizacje linii kolejowej z Jeleniej Góry do  Mysłakowic. Ma to by pierwszy etap odtworzenia połączenia kolejowego do Karpacza. Z jednej strony należało by się cieszyć z dodatkowej możliwości dotarcia do miasta pod Śnieżką. Z drugiej jednak Najwyższa Izba Kontroli krytycznie wypowiedziała się na temat planowanemu przywróceniu lokalnych połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku, jako nierentownych. Mimo tego przetarg został ogłoszony. Jakiej ilości pasażerów na linii do do Karpacza można się spodziewać, można zobaczyć po pociągach do Szklarskiej Poręby, które najczęściej jeżdżą praktycznie puste. Co jest naprawdę potrzebne jeśli chodzi o szybki dojazd do Karpacza, to dwupasmowa droga z Bolkowa do Karpacza. Bo nikt chyba nie wierzy, że turyści nagle przesiądą się z samochodów do pociągu. A wręcz należy się spodziewać że ruch samochodowy będzie rosnąć. Jeśli jednak powstanie to połączenie kolejowe do Karpacza, to raczej będzie służyło niewielkiej grupie mieszkańców, a dla turystów będzie raczej możliwością dotarcia do Jeleniej Góry na jednodniową wycieczkę.... | więcej »

Zlot Pojazdów Zabytkowych - 16 czerwca (Piątek) | 2017-Jun-14

Program Zlotu w Karpaczu18:00  Deptak w centrum, przy Urzędzie Miasta – Oficjalne przywitanie Uczestników Rajdu przez Władze Miasta Karpacza – wystawa aut 19:00 Parada ulicami miasta Karpacza do wioski Ściegny 20:00 Poczęstunek dla Uczestników Rajdu w Camp66, ul. Widokowa 9, Ściegny przygotowany przez Urząd Miasta Karpacza oraz Urząd Miasta Oława→ Biesiadowanie do białego rana.organizator: http://zabytkowe.com.pl/rajd-koguta/ Karpacz24 zaprasza mieszkańców i turystów na Zlot !!!... | więcej »

EveryBoard Festival 2015 | 2015-Sep-21

Deskarze opanowali Karpacz na wrześniowy weekend! W dniach 18 - 20 wrzesnia odbył się kolejny EveryBoard Festival, czyli Festiwal Wszystkich Desek. Imprezy EveryBoard Fest miały miejsce w centrum miasta: na deptaku, na  stoku Kolorowa i na ulicy Kościelnej obywały się zawody i pokazy. Zaprezentowano aż 23 "deskarskie" dyscypliny, m.in. longboard, freeboard, skimboard, mountainboard, trickboard i ciekawostki takie jak np. teslaboard - deska napędzana silniczkiem elektrycznym. W sobotni wieczór na deptaku mozna było podziwiać pokaz tańca grupy No Name Dance Studio, mapping show, pokaz fajerwerków i fire show. W niedzielę odbyła sie parada desek EveryBoard EveryBody.... | więcej »

XIII Lawina - Międzynarodowy Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni | 2015-Sep-12

XIII Lawina "zeszła" ze Śniezki do Samotni 12 września 2015. Mozna było biec, truchtać, iść - forma pokonania 6 km trasy całkowicie dowolna. Ponad 100 uczestników imprezy szczęśliwie dotarła do mety przy pięknej, słonecznej pogodzie. Najmłodszy uczestnik: Julka lat 4!. Wyniki "sportowe": 1. Jerzy Ładysz (20 min. 13 sek.) / Julia Ciechanowicz (29 min. 45 sek.) 2. Tomasz Lachowicz (21 min.14 sek.) / Natalia Twardy (30 min. 14 sek.) 3. Daniel Firlet (22 min. 11 sek.) / Agnieszka Spiller – Chodkiewicz (31 min. 51 sek.)... | więcej »

Gitarą i Piórem | 2015-Aug-15

W dniach 14-15 sierpnia w Karpaczu po raz kolejny zagościło Gitarą i Piórem. Tegoroczny festiwal poezji śpiewanej i piosenki autorskiej był już XXVII edycją imprezy. Pierwszego dnia, w piątek, wystąpili: Hanka Wójciak, Magda Umer, Mariusz Lubomski i Piotr Bukartyk a Magda Umer wystąpiła również w duecie z Arturem Andrusem. Z kolei w sobotę na scenie pojawili się: Piotr Woźniak, Przemek Paśko, Magdalena Łazar i Massier, zespół Czerwony Tulipan i grupa CO TO.... | więcej »

Polish Bike Week Karpacz 2015 - VIII Piknik Entuzjastów Harley - Davidson | 2015-Aug-09

Po raz ósmy w Karpaczu miłośnicy (i nie tylko) motocykli Harley-Davidson bawili się na Pikniku Entuzjastów HD. Impreza trwała od 6 do 9 sierpnia przy słonecznej, wręcz upalnej aurze. Pierwszego dnia na terenie Western City odbył się finał Ikony Rocka Festival, w trakcie którego z 6 wykonawców wyłoniono laureata, który dzień później wystąpił już na dużej scenie Polish Bike Week. Pół tysiąca motocyklistów oraz niezliczone rzesze odwiedzających korzystało z atrakcji imprezy: stoiska z motocyklowymi ubraniami, dodatkami, gadgetami i biżuterią, Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe, możliwość jazd testowych wybranymi motorami, konkursy, pokazy filmów i oczywiście koncerty rockowe. Na scenie zagrali Clodie, Piotr Nalepa Brekout Tour/Tribute, Krzysztof Jaryczewski Jary Oz oraz Anryradio Coverband.    W sobotę ulicami Karpacza przejechała imponująca parada motocyklistów. Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej - motocykla Harley-Davidson Sportster 883 został pan Wiesław ze Stargardu Szczecińskiego.... | więcej »

Oakley Uphill Race Śnieżka 2015 | 2015-Aug-09

Oakley Uphill Race Śnieżka odbył się 9 sierpnia w Karpaczu, uczestniczyło w nim 350 kolarzy, którzy mieli do pokonania arcytrudną trasę długości 14 km ale za to z 1000 m przewyższeniem - cały czas pod górę! Wyścig odbył się już po raz 25ty, zwycięzczmi zostali:  I - Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe) - nowy rekord trasy: 47 minut i 58 sekund!! II - Paweł Gnitecki ( Team Cart-Pack Bralin) III - Łukasz Derheld ( Trek Honda Gdynia) wśród pań: I - Aleksandra Misterska (Romet Racing TEAM) II - Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe) III - Joanna Wojtaszek ( Makotechnika). W czasie wyścigu, na deptaku można było spróbować swoich sił w wyścigach na rowerach stacjonarnych i podziwiać skoki na rowerze mistrza trialu Marcina Bugajewskiego.... | więcej »

III Urodziny Ducha Gór | 2015-Jul-19

III obchody Urodzin Ducha Gór miały miejsce w Karpaczu 19 lipca. W parku przy ul. Mickiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskich Tajemnic, można było zapoznać się z różnego rodzju produktami regionalnymi (wraz z możliwością zakupu), wysłuchać legend, obejrzeć live show rzeźbiarski i skosztować urodzinowego tortu. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: wspólne malowanie Wielkiego Ducha Gór, kącik Klocków Lego, malowanie twarzy, naukę jazdy na specjalnym rowerze, lekcję chodzenia po linie i tworzenie obrazów przy użyciu specjalnej maszyny do malowania. Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji, akrobatycznej grupy Ocelot, Wiktora Szpulki, Rufi Rafiego, zespołów: Mademoiselle Carmel & The Zebras, duet Paraluzja oraz zespół Szyszak.... | więcej »

przejrzyj archiwum   z 3POLECAMY NOCLEGI
Pokoje gościnne "Pasja"

ZAPLANUJ URLOP Z PASJĄ :) 605 449 754
więcej na www
Willa TERESA

Dobry pomysł na parę dni urlopu w Karpaczu, 2 minuty do szlaku na Śnieżkę!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919