AKTUALNOŚCI

Zakończenie sezonu narciarskiego w Karpaczu. | 2022-Mar-19

Dzień zapowiada się się słoneczny.Temperatura w ciągu dnia, w górnych partiach Karkonoszy  do -3 stopni.To już chyba ostatni weekend tego sezonu narciarskiego.  W mieście pojeździć można jeszcze na stacji Winterpol - Biały Jar oraz na Kopa - Ski Arena gdzie czynne jest większość wyciągów i tras.  Sezon narciarski 2021/2022 można uznać za udany. Opady śniegu nie były zbyt duze, ale ciągłe dosyć niskie temperatury,  utrzymały naturalny śnieg i można było również dodatkowo naśnieżać stoki.... | więcej »

Ostrzeżenie II stopnia silny wiatr w Karpaczu | 2022-Feb-13

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB  wydało ostrzeżenie o  wystąpieniu silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w godzinach rannych 30.01 przejściowo porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 115 km/h, z z zachodu.Ostrzenie obowiązuje od O  2022-01-29 18:00  2022-01-30 21:00 .Przy takich porywach wiatru powyżej 100 km/ zamiast iść w góry warto pozostać w Karpaczu i pozwiedzać atrakcje pod dachem takie jak Karkonoskie Tajemnice czy Muzea Spotu czy Zabawek. Więcej atrakcji z Karpacza tutaj. Gdy pogoda się poprawi dodatkowo przed wyjściem w góry warto sprawdzić informacje o zamkniętych szlakach na  stronie GOPR. https://www.gopr.pl/zagrozenie-lawinowe/regiony/karkonosze... | więcej »

Wietrzny początek ferii | 2022-Feb-01

Pierwszy weekend ferii rozpoczął się wichurami które  powaliły sporo drzew w Karpaczu i okolicach. W Poniedziałek pogoda się uspokoiła i większość wyciągów narciarskich wznowiła pracę. Ale już od wtorku wieczorem do do środy zapowiadane jest kolejne pogorszenie pogody (opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne ). Jest wciąż wiele wolnych pokoi i apartamentów w Karpaczu.  Jest to spowodowane między innymi sezonem grypowym. Wiele osób choruje niekoniecznie na Covid i odwołuje rezerwację. Rezygnują też osoby zdrowe które trafiają na kwarantannę. Zaletą tej sytuacji dla turystów jest to, że można trafić na ofertę  noclegową Lastminute w naprawdę dobrej cenie.... | więcej »

Koleją do Karpacza | 2022-Jan-29

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na rewitalizacje linii kolejowej z Jeleniej Góry do  Mysłakowic. Ma to być pierwszy etap odtworzenia połączenia kolejowego do Karpacza. Z jednej strony należało by się cieszyć z dodatkowej możliwości dotarcia do miasta pod Śnieżką. Z drugiej Najwyższa Izba Kontroli krytycznie wypowiedziała się na temat planowanemu przywróceniu lokalnych połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku, jako nierentownych. Mimo tego przetarg został ogłoszony. Jakiej ilości pasażerów na linii do do Karpacza można się spodziewać, można zobaczyć po pociągach do Szklarskiej Poręby, które najczęściej jeżdżą praktycznie puste. Co jest naprawdę potrzebne jeśli chodzi o szybki dojazd do Karpacza, to dwupasmowa droga z Bolkowa do Karpacza. Bo nikt chyba nie wierzy, że turyści nagle przesiądą się z samochodów do pociągu. A wręcz należy się spodziewać że ruch samochodowy będzie rosnąć. Jeśli jednak powstanie to połączenie kolejowe do Karpacza, to raczej będzie służyło niewielkiej grupie mieszkańców, a dla turystów będzie raczej możliwością dotarcia do Jeleniej Góry na jednodniową wycieczkę.Aktualnie na dawnym dworcu kolejowym w Karpaczu znajduje się Muzeum Zabawek. Mozna sie spodziwewac że odnowoniony zostanie tylko peron, a funkcja budynku pozostanie bez zmian.... | więcej »

Zlot Pojazdów Zabytkowych - 16 czerwca (Piątek) | 2017-Jun-14

Program Zlotu w Karpaczu18:00  Deptak w centrum, przy Urzędzie Miasta – Oficjalne przywitanie Uczestników Rajdu przez Władze Miasta Karpacza – wystawa aut 19:00 Parada ulicami miasta Karpacza do wioski Ściegny 20:00 Poczęstunek dla Uczestników Rajdu w Camp66, ul. Widokowa 9, Ściegny przygotowany przez Urząd Miasta Karpacza oraz Urząd Miasta Oława→ Biesiadowanie do białego rana.organizator: http://zabytkowe.com.pl/rajd-koguta/ Karpacz24 zaprasza mieszkańców i turystów na Zlot !!!... | więcej »

EveryBoard Festival 2015 | 2015-Sep-21

Deskarze opanowali Karpacz na wrześniowy weekend! W dniach 18 - 20 wrzesnia odbył się kolejny EveryBoard Festival, czyli Festiwal Wszystkich Desek. Imprezy EveryBoard Fest miały miejsce w centrum miasta: na deptaku, na  stoku Kolorowa i na ulicy Kościelnej obywały się zawody i pokazy. Zaprezentowano aż 23 "deskarskie" dyscypliny, m.in. longboard, freeboard, skimboard, mountainboard, trickboard i ciekawostki takie jak np. teslaboard - deska napędzana silniczkiem elektrycznym. W sobotni wieczór na deptaku mozna było podziwiać pokaz tańca grupy No Name Dance Studio, mapping show, pokaz fajerwerków i fire show. W niedzielę odbyła sie parada desek EveryBoard EveryBody.... | więcej »

XIII Lawina - Międzynarodowy Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni | 2015-Sep-12

XIII Lawina "zeszła" ze Śniezki do Samotni 12 września 2015. Mozna było biec, truchtać, iść - forma pokonania 6 km trasy całkowicie dowolna. Ponad 100 uczestników imprezy szczęśliwie dotarła do mety przy pięknej, słonecznej pogodzie. Najmłodszy uczestnik: Julka lat 4!. Wyniki "sportowe": 1. Jerzy Ładysz (20 min. 13 sek.) / Julia Ciechanowicz (29 min. 45 sek.) 2. Tomasz Lachowicz (21 min.14 sek.) / Natalia Twardy (30 min. 14 sek.) 3. Daniel Firlet (22 min. 11 sek.) / Agnieszka Spiller – Chodkiewicz (31 min. 51 sek.)... | więcej »

Gitarą i Piórem | 2015-Aug-15

W dniach 14-15 sierpnia w Karpaczu po raz kolejny zagościło Gitarą i Piórem. Tegoroczny festiwal poezji śpiewanej i piosenki autorskiej był już XXVII edycją imprezy. Pierwszego dnia, w piątek, wystąpili: Hanka Wójciak, Magda Umer, Mariusz Lubomski i Piotr Bukartyk a Magda Umer wystąpiła również w duecie z Arturem Andrusem. Z kolei w sobotę na scenie pojawili się: Piotr Woźniak, Przemek Paśko, Magdalena Łazar i Massier, zespół Czerwony Tulipan i grupa CO TO.... | więcej »

Polish Bike Week Karpacz 2015 - VIII Piknik Entuzjastów Harley - Davidson | 2015-Aug-09

Po raz ósmy w Karpaczu miłośnicy (i nie tylko) motocykli Harley-Davidson bawili się na Pikniku Entuzjastów HD. Impreza trwała od 6 do 9 sierpnia przy słonecznej, wręcz upalnej aurze. Pierwszego dnia na terenie Western City odbył się finał Ikony Rocka Festival, w trakcie którego z 6 wykonawców wyłoniono laureata, który dzień później wystąpił już na dużej scenie Polish Bike Week. Pół tysiąca motocyklistów oraz niezliczone rzesze odwiedzających korzystało z atrakcji imprezy: stoiska z motocyklowymi ubraniami, dodatkami, gadgetami i biżuterią, Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe, możliwość jazd testowych wybranymi motorami, konkursy, pokazy filmów i oczywiście koncerty rockowe. Na scenie zagrali Clodie, Piotr Nalepa Brekout Tour/Tribute, Krzysztof Jaryczewski Jary Oz oraz Anryradio Coverband.    W sobotę ulicami Karpacza przejechała imponująca parada motocyklistów. Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej - motocykla Harley-Davidson Sportster 883 został pan Wiesław ze Stargardu Szczecińskiego.... | więcej »

Oakley Uphill Race Śnieżka 2015 | 2015-Aug-09

Oakley Uphill Race Śnieżka odbył się 9 sierpnia w Karpaczu, uczestniczyło w nim 350 kolarzy, którzy mieli do pokonania arcytrudną trasę długości 14 km ale za to z 1000 m przewyższeniem - cały czas pod górę! Wyścig odbył się już po raz 25ty, zwycięzczmi zostali:  I - Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe) - nowy rekord trasy: 47 minut i 58 sekund!! II - Paweł Gnitecki ( Team Cart-Pack Bralin) III - Łukasz Derheld ( Trek Honda Gdynia) wśród pań: I - Aleksandra Misterska (Romet Racing TEAM) II - Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe) III - Joanna Wojtaszek ( Makotechnika). W czasie wyścigu, na deptaku można było spróbować swoich sił w wyścigach na rowerach stacjonarnych i podziwiać skoki na rowerze mistrza trialu Marcina Bugajewskiego.... | więcej »

III Urodziny Ducha Gór | 2015-Jul-19

III obchody Urodzin Ducha Gór miały miejsce w Karpaczu 19 lipca. W parku przy ul. Mickiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskich Tajemnic, można było zapoznać się z różnego rodzju produktami regionalnymi (wraz z możliwością zakupu), wysłuchać legend, obejrzeć live show rzeźbiarski i skosztować urodzinowego tortu. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: wspólne malowanie Wielkiego Ducha Gór, kącik Klocków Lego, malowanie twarzy, naukę jazdy na specjalnym rowerze, lekcję chodzenia po linie i tworzenie obrazów przy użyciu specjalnej maszyny do malowania. Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji, akrobatycznej grupy Ocelot, Wiktora Szpulki, Rufi Rafiego, zespołów: Mademoiselle Carmel & The Zebras, duet Paraluzja oraz zespół Szyszak.... | więcej »

IV Festiwal Smaków Liczyrzepy | 2015-Jul-12

W Karpaczu podczas słonecznej niedzieli 12 lipca odbył się po raz czwarty Festiwal Smaków Liczyrzepy, któremu towarzyszył Jarmark Ducha Gór. Organizatorami imprezy byli Restauracja Dwór Liczyrzepy (przy której festiwal miał miejsce) i Hotel Relaks. W czasie festiwalu rozstrzygnięto trzy konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Najlepsza Kuchnia Liczyrzepy: Restauracja Smaki Karkonoszy z Karpacza Danie Liczyrzepy 2015: Bogumiła  Chomontowska – KGW Rząsiny – Danie: Kaszanka zapiekana w cebuli Teresa Cierlik – KGW Rząsiny – Danie:  Karp Ciotki Kajecichy Halina Siekańska – KGW Podgórzyn- Danie: Dufinki Halinki Najlepsze Danie Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska 2015:  1. Martin Harcuba – Hotel Konradówka, Karpacz  2. Łukasz Majewski – Hotel Dębowy – Bielawa  3. Paweł Szynka – Restauracja Smaki Karkonoszy, Karpacz Podczas imprezy można było skosztować mnóstwo specjałów kulinarnych, nabyć produkty i wyroby zarówno spożywcze jak i rękodzieło (blisko setka wystawców), posłuchać występów zespołów wokalnych i folklorystycznych, obejrzeć pokazy grupy cyrkowej Cyrkland czy skorzystać z parku rekreacyjnego. W podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy została otwarta ekspozycja minerałów Muzeum Skarbów Ziemi Juna Sam Duch Gór przybył na festiwal wraz z Walończykami, gdzie odsłonił głaz ze swoim wizerunkiem.... | więcej »

3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc | 2015-Jul-04

W sobotę, 4 lipca, w Karpaczu odbył się po raz drugi górski Ultramaraton - 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca biegaczy, którzy startowali na trzech dystansach: Mini (17 km), Średnim (33 km) i Ultra (57 km). Na dystansie Ultra biegacze trzy razy pokonywali drogę na Śnieżkę. Dodatkowym utrudnieniem, niezależnym od organizatorów, był bardzo silny upał. Zwycięzcami maratonu w kategorii Ultra zostali: Maciej Dawidziuk ze Złotoryi a wśród pań Aysen Solak z Turcji. Brawa należą się wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz mieszkańcom Karpacza i turystom za prawdziwie sportowy doping.... | więcej »

Zjazd zabytkowych wozów strażackich (2015) | 2015-Jun-28

28 czerwca w Karpaczu odbył się po raz kolejny Zjazd zabytkowych wozów strażackch.  Podczas imprezy poza prezentacją jednostek (była możliwość dokładnego zapoznaniania sę ze sprzętem, obejrzenia wozów bojowych, zajęcia miejsca w szoferce) można było posłuchać występu orkiestry strażackiej, obejrzeć paradę pojazdów i wziąść udział w rozmaitych zabawach. Dla uczestnków pikniku dostępne były różne atrakcje: budowanie remizy strażackiej z wielkich kartonów, tor przeszkód dla dzieci, poszukiwanie słodkości w zadymionym namiocie, przenoszenie jajka przy użyciu sprzętu hydraulicznego, cięcie drewna. Nie zabrakło również pokazów ratowniczych i strażackich. W zjeździe uczestniczyły jednostki z okolic Jeleniej Góry, Czech i Niemiec.... | więcej »

XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour | 2015-May-24

XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour zakończył się niedzielnym etapem na trasie Piechowice - Karpacz. Na 82-kilometrowym etapie walczyło 98 kolarzy, wyścig ukończyło 80. Podczas etepu rozegrano 3 premie lotne (zwycięzcy: Essaid Abelouache i dwukrotnie Nils Lau Nyborg Broge), 1 premię lotną specjalną (Maksym Vasilyev) oraz 4 premie górskie (Dominik Oborski, dwa ray Maksym Vasilyev, Matvey Nikityn). Ostatecznie indywidualnie VI etap z metą w Karpaczu wygrali: Kamil Zieliński - I (Domin Sport), Matvey Nikityn - II (Kazakhstan National Team) i Anatoliy Budyak - III (ISD Continential Team). Klasyfikacja drużynowa tego etapu: Kazakhstan National Team - I, CCC SPRANDI Polkowice - II, ONE PRO Cycling - III. Wyniki końcowe Bałtyk - Karkonosze Tour: Leszek Pluciński - I, Mateusz Taciak - II (obaj CCC SPRANDI Polkowic), Peter Williams - III (ONE PRO Cycling). Klasyfikację górską wygrał Maksym Vasilyev (ISD Continential Team), klasyfikację aktywnego Radoslav Konstantinov (MARTIGUES SPORT Cyclisme) a drużynową team CCC SPRANDI Polkowice. Polacy zaprezentowali się w tym, drugim co do rangi kolarskim wyścigu w Polsce, znakomicie :) Gratulujemy!... | więcej »

przejrzyj archiwum   z 3POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919