Foto relacje

Relacje z imprez

Jarmark Noworoczny


2013-12-29

W sobotę 29 grudnia w centrum Karpacza miał miejsce Jarmark Noworoczny organizowany w ramach projektu "Dni kultury polsko-czeskiej w Karpaczu i Jilemnicach" współfinansowanego przez Unię Europejską. Pogoda nie zachwyciła, a najbardziej uciążliwy był wiatr, który przestał wiać dopiero w połowie imprezy.

Przez cały czas trwania jarmarku na deptaku i na placu przed Gimnazjum odbywała się degustacja regionalnej kuchni „Dobroty z Krkonoš” oraz prezentacja wyrobów artystycznych i rękodzieła.

Wszystko zaczęło się koło godziny 13.00, impreza prowadzona była w dwóch językach – polskim i czeskim. Na scenie jako pierwsza zjawiła się Karkonoska Orkiestra dęta z Jablonca nad Jizerou, później wystąpili nauczyciele ze szkoły muzycznej z Jilemnic. Po nich tancerze z zespołu „TS Paul-Dance Jilemnice”  zaprezentowali cztery układy taneczne. Od godziny 16.00 scena należała do dwóch kapel rockowych – „Vichr z Hor”, grający autorskie utwory oraz klasyki rockowe oraz „Žold”, wykonujący głównie klasyki rocka po czesku oraz kilka własnych piosenek. Prowadzący przedstawiali krótką historię artystów oraz zachęcali do degustacji potraw.


burmistrz Karpacza, wiceburmistrz JilemnicKarkonoska Orkiestra Dęta z Jablonca nad JizerouKarkonoska Orkiestra Dęta z Jablonca nad JizerouPlakat z imprezySzkoła muzyczna z JilemnicSzkoła muzyczna z JilemnicZespoł taneczny Zespoł taneczny ZoldZold

Czytana:3874
POLECAMY NOCLEGI
Willa Tyrolczyk dom w górach


więcej na www
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919