Imprezy związane ze schroniskiem Samotnia


Memoriał Waldemara Siemaszki - te zawody przyciągają wytrawnych skiturystów, dla których liczy się nie tylko zdrowa rywalizacja, ale także piękno gór, towarzyszące im przez cały czas. Memoriał Waldemara Siemaszki rozgrywany jest w rejonie Śnieżki, Samotni oraz Kotłów Małego i Wielkiego Stawu. Dla uczestników przygotowywane są dwie klasy - klasa otwarta i klasa Pucharu Polski Amatorów. Wymagający zawodnicy rywalizują na trasie trudnej, pozostali na krótszej i łatwiejszej. 

Lawina to impreza, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Pierwsza edycja zgromadziła około stu zawodników. Jest to impreza bardzo rodzinna, zdarza się, że obok siebie biegnie kilka pokoleń. To także świetna zabawa, okazja do sprawdzenia swojej kondycji i poznania nowych przyjaciół. Lawina to Międzynarodowy Marszozbieg ze Śnieżki do Samotni. Limit czasu to dwie godziny, ale tak naprawdę chodzi o to, aby zawody ukończyć z uśmiechem na ustach. Dodatkowym atutem są wspaniałe widoki, jakie mija się podczas marszozbiegu. Zwycięzcy są nagradzani i zazwyczaj wracają w Karkonosze na kolejną edycję. Lawina przyciąga turystów nie tylko na nocleg, ale także na przeżycie wspaniałych chwil w Karkonoszach.

Puchar Samotni organizowany jest pod koniec kwietnia. Te zawody narciarskie i snowboardowe zostały zainicjowane przez Waldemara Siemaszkę. Uczestnikiem może być każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Nagrodą jest przechodni Puchar Samotni.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu schroniska. Gromadzi miłośników gór, którzy biorą udział w wykładach, pokazach, licytacjach. Odbywają się koncerty i wspólne biesiadowanie. Piękna zimowa sceneria Karkonoszy sprawia, że to wydarzenie nabiera szczególnego charakteru.
Artykuły powiązaneZobacz również pełną informację o Samotnia, Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Pensjonat Śnieżka SPA***

KOMFORTOWE POKOJE W CENTRUM KARPACZA W SPECJALNEJ CENIE
więcej na www
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919