Western City - Dziki Zachód pod Śnieżką

U podnóży Karkonoszy w Ściegnach koło Karpacza znajduje się brama, dzięki której może przenieść się w inny wymiar. Tu przywitają nas kowboje, westernowi przestępcy i mnóstwo niespodzianek.

Multimedia

Ciufcia
W jednej chwili jesteśmy w naszych czasach, a już moment później lądujemy na  najprawdziwszym amerykańskim Dzikim Zachodzie. Kowboje, pościgi, napady na bank, strzelaniny, bijatyki, ujeżdżanie byka, spotkanie z (tym razem) przyjaznymi czerwonoskórymi - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka w Western City. Otwarte 4 lipca 1998 roku ranczo zajmuje powierzchnię ok. 65 hektarów.  
W skład zbudowanego na terenie posiadłości miasteczka wchodzi 12 stylizowanych drewnianych chat, w centrum zlokalizowany jest Saloon, w którym można odpocząć po dniu pełnym wrażeń, rozkoszując się pyszną kuchnią oraz różnorodnymi trunkami. Wokół niego rozmieszczono m.in. Biuro Szeryfa (z więzieniem), bank, kuźnię oraz sklep kolonialny. Amatorzy broni też znajdą coś dla siebie. Tuż obok wybudowano strzelnicę, na której można spróbować swoich sił strzelając z westernowych koltów, rewolwerów, winchesterów i wiatrówek.

Mimo, że większą część rancza zajmują pastwiska dla bydła i koni (na dzień dzisiejszy stado liczy ok. 40 sztuk) to na jego terenie stworzono jeszcze kilka interesujących miejsc. Jednym z nich jest punkt płukania złota metodą traperską (cały znaleziony kruszec należy do poszukiwacza). A jeśli się nie uda nic znaleźć - zawsze jest szansa zakupienia pamiątkowej sztabki w westernowej mennicy, w której można również wybić okolicznościową monetę. Fani Winnetou mają szansę nawiązać bliski kontakt z wodzem Joe Dwie Sowy, posilić przy ognisku płonącym przed jego tipi, czy popływać prawdziwym canoe.

Zadbano również o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci entuzjastycznie reagują na możliwość odwiedzenia mini zoo, gdzie mogą zobaczyć na żywo m.in. konie, krowy, daniele, osły, bizony. Atrakcja goni atrakcję, a to tylko część z tego co oferuje Western City. Ranczo cały rok tętni życiem i oprócz powyżej wspomnianych niespodzianek organizuje cały wachlarz imprez, a wśród nich np.: rajdy konne, zawody dla amatorów, zawody w jeździe na byku mechanicznym, podstawy jazdy konnej w stylu western, pokazy ras końskich, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo, Mistrzostwa Polski w Skiringu (jazda na nartach za koniem).


strona czytana 9455

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919