Deptak w Karpaczu

Obraz z kamery obejmuje deptak w centrum miasta wraz Kościołem Nawiedzenia NMP i panoramę wzgórz.

Info

Obraz z kamery obejmuje centrum miasta: część ul. Konstytucji 3 Maja (deptak). W punkcie centralnym widoczny kościół Nawiedzenia NMP, za nim Księża Góra i panorama wzgórz zamykających Kotlinę Jeleniogórską od północy.
Kamera należy do firmy Tenet, właściciela portalu Karpacz24 i znajduje się na jednym z budynków przy  ul. Konstytucji 3 Maja.
jestem

Kod html kamery do umieszczenia na twojej stronie

Na pierwszym planie widać deptak (główna ulica miasta) na odcinku poniżej Urzędu Miasta do kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Deptak funkcjonuje od grudnia 2012, po oddaniu do użytku obwodnicy centrum przebiegającą ul. Parkową. Ten kilkusetmetrowy odcinek ul. Konstytucji 3 Maja jest ścisłym centrum miasta, wyłączonym z ruchu samochodowego, ciągnącym się od skrzyżowania z ul. Kościelną (tu znajduje się Lipa Sądowa, dawna Karczma Sądowa i kościół Nawiedzenia NMP) do skrzyżowania z ul. Nad Łomnicą. Mieści się tu największe skupisko placówek handlowych, usługowych i restauracji (z ogródkami w sezonie letnim), Zespół Szkół (podstawowa i gimnazjum) z  halą sportowo-widowiskową, Urząd Miasta z leżącym przed nim Skwerem Zdobywców, Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" (letnie tory saneczkowe, stok narciarski) i dwa hotele. Na deptaku odbywają się liczne imprezy rekreacyjne, kulturalne i sportowe.

Kościół  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny został wzniesiony w 1910 roku i oryginalnie posiadał cechy charakterystyczne dla budownictwa tyrolskiego. W latach 1979-85 kościół został znacznie rozbudowany. W środku znajduje się późnobarokowy ołtarz główny z obrazem Nawiedzenia NMP i dwoma bocznymi figurami przedstawiającymi św. Piotra i św. Antoniego. W starej części kościoła na drewnianym stropie widnieje polichromia, która pochodzi z czasów jego budowy.

Kilkanaście metrów poniżej (poza obrazem z kamery) znajduje się Lipa Sądowa i dawna Karczma Sądowa - obecnie Dom Wczasowy i Restauracja "Bachus".
Za kościołem, po lewej stronie widać wierzchołek Księżej Góry (628 m n.p.m.) - granitowego wzgórza leżącego na wschodnim krańcu Pogórza Karkonoskiego, w granicach miasta.
W odległym planie część pasma Rudaw Janowickich z najwyższym ich szczytem - Skalnikiem (945 m n.p.m.). Rudawy Janowickie leżą we wschodniej części Sudetów Zachodnich, rozciągają się pomiędzy doliną Bobru (na północy), Przełęczą Kowarską (na południu), Kotliną Jeleniogórską (na zachodzie) i Kotliną Kamiennogórską (na wschodzie), zajmują powierzchnię niemal 90 km kw.


Ostatnia klatka

Zobacz również

Lokalizacja kamery

Ciekawe klatki z kamery


Timelapses | wybierz dzień

    2023-11-28
    2023-12-02

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919