Kamera Liczykrupa i Zbyszek - Dolna stacja Wyciągu na Kopę

Obraz z kamery obejmuje trasy wyciągu na Kopie: krzesełkowy Zbyszek i Liczykrupa wchodzących w skład Miejskich Kolei Linowych

Info

Obraz z kamery obejmuje trasę wyciągów na Kopie: krzesełkowy Zbyszek (kolej jednoosobowa turystyczna, zimą również dla narciarzy - po prawej stronie) i dwuosobowa kanapa Liczykrupa (wyciąg wyłącznie dla narciarzy, czynny tylko w trakcie sezonu narciarskiego, po stronie lewej). W oddali, centralnie widoczny szczyt Kopy z górną stacją wyciągu Zbyszek. Kamera należy do właściciela portalu WebCamera.pl, znajduje się na budynku dolnej stacji wyciągu Liczykrupa.
jestem
Na pierwszym planie dolna część nartostrady Liczykrupa. Kolej linowa o tej samej nazwie to dwuosobowa kanapa dla narciarzy o długości 924 m, różnicy wzniesień 124 m, i zdolności przewozowej 1400 os./h. Nartostrada dość długa i szeroka o niewielkim spadku, sztuczne dośnieżana, jest odcinkiem końcowym Kompleksu Narciarskiego "Śnieżka" należącym do MKL Karpacz. Po prawej stronie Kolej Linowa Zbyszek. Wyciąg to jednoosobowe krzesełko, o długości 2229 m, różnicy wzniesień 530 m i zdolności przewozowej 600 os./h, którym można dostać się na szczyt Kopy. Wyciąg jest czynny przez cały rok, pełni przede wszystkim rolę wyciągu turystycznego. Dodatkowo zimą, w przypadku korzystnych warunków śniegowych w górnych partiach Kopy, może służyć narciarzom - pozwala dostać się na najwyżej położona nartostradę kompleksu: Liczyrzepę, również na zjazd do znajdujących się niżej nartostrad Jan, Euro i Liczykrupa. Wyciąg krzesełkowy wybudowany został w 1959 roku, kilkakrotnie modernizowany. 15 października 1995 nazwany został na cześć Zbigniewa Pawłowskiego, długoletniego pracownika MKL . W zasadzie cały widok z kamery zajmuje Kopa (1377 m n.p.m.) i jej północne zbocze. Jest to wyniosłość na Równi pod Śnieżką na wschodnim krańcu Śląskiego Grzbietu, zbudowana z granitu karkonoskiego. Teren w całości leży w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego.

Obraz archiwalny

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
Willa pod Brzeźnikiem


więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919