Kamera Liczykrupa i Zbyszek - Dolna stacja Wyciągu na Kopę

Obraz z kamery obejmuje trasy wyciągu na Kopie: krzesełkowy Zbyszek i Liczykrupa wchodzących w skład Miejskich Kolei Linowych

Info

Obraz z kamery obejmuje trasę wyciągów na Kopie: krzesełkowy Zbyszek (kolej jednoosobowa turystyczna, zimą również dla narciarzy - po prawej stronie) i dwuosobowa kanapa Liczykrupa (wyciąg wyłącznie dla narciarzy, czynny tylko w trakcie sezonu narciarskiego, po stronie lewej). W oddali, centralnie widoczny szczyt Kopy z górną stacją wyciągu Zbyszek. Kamera należy do właściciela portalu WebCamera.pl, znajduje się na budynku dolnej stacji wyciągu Liczykrupa.
jestem
Na pierwszym planie dolna część nartostrady Liczykrupa. Kolej linowa o tej samej nazwie to dwuosobowa kanapa dla narciarzy o długości 924 m, różnicy wzniesień 124 m, i zdolności przewozowej 1400 os./h. Nartostrada dość długa i szeroka o niewielkim spadku, sztuczne dośnieżana, jest odcinkiem końcowym Kompleksu Narciarskiego "Śnieżka" należącym do MKL Karpacz. Po prawej stronie Kolej Linowa Zbyszek. Wyciąg to jednoosobowe krzesełko, o długości 2229 m, różnicy wzniesień 530 m i zdolności przewozowej 600 os./h, którym można dostać się na szczyt Kopy. Wyciąg jest czynny przez cały rok, pełni przede wszystkim rolę wyciągu turystycznego. Dodatkowo zimą, w przypadku korzystnych warunków śniegowych w górnych partiach Kopy, może służyć narciarzom - pozwala dostać się na najwyżej położona nartostradę kompleksu: Liczyrzepę, również na zjazd do znajdujących się niżej nartostrad Jan, Euro i Liczykrupa. Wyciąg krzesełkowy wybudowany został w 1959 roku, kilkakrotnie modernizowany. 15 października 1995 nazwany został na cześć Zbigniewa Pawłowskiego, długoletniego pracownika MKL . W zasadzie cały widok z kamery zajmuje Kopa (1377 m n.p.m.) i jej północne zbocze. Jest to wyniosłość na Równi pod Śnieżką na wschodnim krańcu Śląskiego Grzbietu, zbudowana z granitu karkonoskiego. Teren w całości leży w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego.

Obraz archiwalny

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
Pokoje gościnne Polonez

Zapraszamy w Karkonosze!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919