KOPA - kamera górna stacja

Kamera na górnej stacji wyciągu na Kope

Info

Obraz z kamery obejmuje szeroką panoramę Kotliny Jeleniogórskiej od Pogórza Karkonoszy (po lewej) przez Wzgórza Karpnickie, Kowarski Grzbiet po zbocza Kopy i Śnieżkę (po prawej). Kamera jest obrotowa, w skrajnym lewym położeniu na pierwszym planie widoczny jest wyciąg krzesełkowy Zbyszek, w skrajnym prawym - Śnieżkę i fragment drogi prowadzącej od górnej stacji wyciągu (czarny szlak turystyczny).

Kamera należy do właściciela portalu WebCamera.pl, znajduje się na budynku górnej stacji wyciągu Zbyszek na Kopie (1377 m n.p.m.).


Po lewej stronie widoczna jest Kolej Linowa Zbyszek. To jednoosobowe krzesełko, o długości 2229 m, różnicy wzniesień 530 m i zdolności przewozowej 600 os./h, którym można dostać się na szczyt Kopy. Wyciąg jest czynny przez cały rok, pełni przede wszystkim rolę wyciągu turystycznego. Dodatkowo zimą, w przypadku korzystnych warunków śniegowych w górnych partiach Kopy, może służyć narciarzom - pozwala dostać się na najwyżej położona nartostradę kompleksu: Liczyrzepę, również na zjazd do znajdujących się niżej nartostrad Jan, Euro i Liczykrupa. Wyciąg krzesełkowy wybudowany został w 1959 roku, kilkakrotnie modernizowany. 15 października 1995 nazwany został na cześć Zbigniewa Pawłowskiego, długoletniego pracownika MKL .
W oddali po lewej dolny odcinek nartostrady Euro. Na wprost nartostrada Liczykrupa z wyciągiem krzesełkowym dwuosobowym, czynnym w zimie i dostępnym wyłącznie dla narciarzy.
Dalej: Hotel Gołębiewski, bezpośrednio za nim Husycka Góra  (770 m n.p.m.), po lewej stronie Czoło (874 m n.p.m.), po prawej Strzelec (751 m n.p.m.), pomiędzy nimi nieco dalej Grabowiec  (784 m n.p.m.).

Kamera obracając się w prawo ukazuje nam widok na północne zbocze Kopy, dalej na skocznię narciarską Orlinek, centrum miasta, Księżą Górę (628 m n.p.m.), Puhulankę (712 m n.p.m.), Osiedle Skalne. W oddali przy dobrej pogodzie widoczne miejscowości Ściegny, Kostrzyca i Kowary.
Kontynuując obrót kamera obejmuje górny fragment nartostrady Liczyrzepa i część pasma Kowarskiego Grzbietu z górującym Skalnym Stołem (1281 m n.p.m.).
Kończąc obrót widzimy Śnieżkę (1602/1603 m n.p.m.) i drogę, którą wiedzie Czarny Szlak turystyczny.
Za górną stacją wyciągu, na wprost prowadzi on na Równię pod Śnieżką, gdzie na wysokości ok. 1400 m n.p.m. krzyżuje się ze szlakami Niebieskim i Czerwonym. W lewo droga prowadzi na Śnieżkę, do Kotła Łomniczki oraz przez Czarny i Kowarski Grzbiet do przełęczy Okraj (1046 m n.p.m.), w prawo nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu na Główny Śląski Grzbiet. Z kolei skręcając za górną stacją w prawo Czarny Szlak prowadzi do kotła Białego Jaru, jest to tzw. Śląska Droga, którą ciągnąc się wzdłuż Złotego Potoku dociera w pobliże Dolnej Stacji Kolei Linowej na Kopę.


Ostatnia klatka

Obraz z kamery pochodzi ze strony : www.webcamera.pl

Zobacz również

Atrakcje w poblizu

~0,8km Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór ~0,9km Słonecznik ~0,9km Dom Śląski

Noclegi w pobliżu

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
DĄBRÓWKA


więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919