Wyciąg Lodowiec

Kamera na wyciąg narciarski na stoku Lodowiec w Karpaczu

Info

Obraz z kamery pochodzi z se strony  
Obraz z kamery obejmuje stok Lodowiec, który należy do Hotelu Karkonosze. Nieco dalej widać część miasta tuż powyżej centrum z górującym wzniesieniem Karpatka a po prawej fragment zbocza Pohulanki. W oddali niewielki fragment Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich. Kamera jest własnością portalu www.kamery.karpacz.pl i znajduje się na Górze Garb (701 m n.p.m.) nad stokiem Lodowiec.


jestem

Co widać

-
Centralny widok to stok narciarski Lodowiec należący do Hotelu Karkonosze, którego zabudowania widoczne są częściowo po prawej i lewej stronie u podnóża stoku.  Na stoku znajdują się dwa wyciągi narciarskie: orczykowy Lodowiec - długość  180 m, różnica wzniesień 40 m, przepustowość 150 os/h, oraz Lodowiec-Bobo "wyrwirączka" dla dzieci i początkujących o długości 164 m, różnicy wzniesień 20 m i przepustowości 200 os/h. Stok jest dośnieżany, oświetlony i ratrakowany. Na stoku wypożyczalnia sprzętu, serwis, instruktorzy i gastronomia.
Przebiegająca pod stokiem ul. Wolna w lewo prowadzi do centrum miasta, w prawo do Pohulanki, Cmentarza Leśnego i na Wilczą Porębę.
Widoczna część miasta to zabudowania przy ulicach Konstytucji 3 Maja i Piastowskiej.
Za nimi rozciąga się widok południowe zbocze wzgórza Karpatka (726 m n.p.m.) położonego pomiędzy centrum a dzielnicą Płóczki. Na tym porośniętym lasem sosnowym i pokrytym granitowymi skałkami wzniesieniu w XVIII wieku funkcjonowały kopalnie srebra, na przełomie XIX i XX wieku wytyczono sieć ścieżek spacerowych z punktami widokowymi a obecnie prowadzi tędy czerwony szlak turystyczny.
Widoczny po prawej stronie fragment zbocza Pohulanki (712 m n.p.m.): na wzgórzu znajdują się: stok narciarski i letnie tory saneczkowe CRiS Kolorowa, ścieżka rekreacyjna Trasa Zdrowia PZU i telewizyjna stacja przekaźnikowa.
W odległym planie część pasma Rudaw Janowickich.


Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919