Wyciąg Lodowiec

Kamera na wyciąg narciarski na stoku Lodowiec w Karpaczu

Info

Obraz z kamery pochodzi z se strony  
Obraz z kamery obejmuje stok Lodowiec, który należy do Hotelu Karkonosze. Nieco dalej widać część miasta tuż powyżej centrum z górującym wzniesieniem Karpatka a po prawej fragment zbocza Pohulanki. W oddali niewielki fragment Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich. Kamera jest własnością portalu www.kamery.karpacz.pl i znajduje się na Górze Garb (701 m n.p.m.) nad stokiem Lodowiec.


jestem

Co widać

-
Centralny widok to stok narciarski Lodowiec należący do Hotelu Karkonosze, którego zabudowania widoczne są częściowo po prawej i lewej stronie u podnóża stoku.  Na stoku znajdują się dwa wyciągi narciarskie: orczykowy Lodowiec - długość  180 m, różnica wzniesień 40 m, przepustowość 150 os/h, oraz Lodowiec-Bobo "wyrwirączka" dla dzieci i początkujących o długości 164 m, różnicy wzniesień 20 m i przepustowości 200 os/h. Stok jest dośnieżany, oświetlony i ratrakowany. Na stoku wypożyczalnia sprzętu, serwis, instruktorzy i gastronomia.
Przebiegająca pod stokiem ul. Wolna w lewo prowadzi do centrum miasta, w prawo do Pohulanki, Cmentarza Leśnego i na Wilczą Porębę.
Widoczna część miasta to zabudowania przy ulicach Konstytucji 3 Maja i Piastowskiej.
Za nimi rozciąga się widok południowe zbocze wzgórza Karpatka (726 m n.p.m.) położonego pomiędzy centrum a dzielnicą Płóczki. Na tym porośniętym lasem sosnowym i pokrytym granitowymi skałkami wzniesieniu w XVIII wieku funkcjonowały kopalnie srebra, na przełomie XIX i XX wieku wytyczono sieć ścieżek spacerowych z punktami widokowymi a obecnie prowadzi tędy czerwony szlak turystyczny.
Widoczny po prawej stronie fragment zbocza Pohulanki (712 m n.p.m.): na wzgórzu znajdują się: stok narciarski i letnie tory saneczkowe CRiS Kolorowa, ścieżka rekreacyjna Trasa Zdrowia PZU i telewizyjna stacja przekaźnikowa.
W odległym planie część pasma Rudaw Janowickich.


Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919