Widok z Samotni na Mały Staw

Kamera na schronisku Samotnia na Kocioł Małego Stawu

Info

Obraz z kamery obejmuje część Kotła Małego Stawu ze żlebem Korytarz Liczyrzepy na pierwszym planie oraz jezioro: Mały Staw.
Kamera należy do Szkoły Górskiej i znajduje się na Schronisku Samotnia.


jestem
Kocioł Małego Stawu jest pochodzenia polodowcowego, leży na wschodnim krańcu Śląskiego Grzbietu. Podcina północno-wschodnie zbocza Smogorni (1489 m n.p.m.) i Równi pod Śnieżką (1400 m n.p.m.). Dno kotła znajduje się na wysokości 1183 m n.p.m. a ściany mają wysokość ok. 200 m. Ściany kotła pocięte są kilkoma żlebami i porośnięte bogatą roślinnością subalpejską.
Na wprost jeden ze żlebów: Korytarz Liczyrzepy.
Po lewej stronie kotła (poza obrazem z kamery) znajduje się Wielki Żleb. Rozgrywano w nim zawody narciarskie: "Slalom Wiosenny", "Slalom Czekoladowy", zawody o "Puchar Samotni" - stąd też jego nazwa Żleb Slalomowy.
Mały Staw to górskie jezioro przepływowe pochodzenia polodowcowego o głębokości do 7,3 m, długości linii brzegowej 756 m i zajmuje powierzchnię 2,881 ha. Charakteryzuje się czystą, przejrzystą i chłodną wodą (w cieplejszych miesiącach temperatura wody osiąga maksymalnie 14 °C). Przez znaczną część roku staw pokryty jest lodem.
Samotnia jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Pierwsze wzmianki o domku nad Małym Stawem pochodzą z 1670 roku. Obecnie obiekt dysponuje 50 miejscami noclegowymi, jadalnią, salka konferencyjną. Na terenie znajduje się Szkoła Górska, Centrum Skiturowe, wypożyczalnia sprzętu, punkt informacji turystycznej, ścianka wspinaczkowa.
Widoczna w dolnej części obrazy, kamienista droga to ul. Na Śnieżkę, którą prowadzi niebieski szlak turystyczny. W dół (w prawo na obrazie) wiedzie do Karpacza Górnego, przez Polanę Bronka Czecha i świątynię Wang; w górę - na Śnieżkę, przez Złotówkę i Równię pod Śnieżką.


Obraz archiwalny

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919