Widok z Samotni na Mały Staw

Kamera na schronisku Samotnia na Kocioł Małego Stawu

Info

Obraz z kamery obejmuje część Kotła Małego Stawu ze żlebem Korytarz Liczyrzepy na pierwszym planie oraz jezioro: Mały Staw.
Kamera należy do Szkoły Górskiej i znajduje się na Schronisku Samotnia.


jestem
Kocioł Małego Stawu jest pochodzenia polodowcowego, leży na wschodnim krańcu Śląskiego Grzbietu. Podcina północno-wschodnie zbocza Smogorni (1489 m n.p.m.) i Równi pod Śnieżką (1400 m n.p.m.). Dno kotła znajduje się na wysokości 1183 m n.p.m. a ściany mają wysokość ok. 200 m. Ściany kotła pocięte są kilkoma żlebami i porośnięte bogatą roślinnością subalpejską.
Na wprost jeden ze żlebów: Korytarz Liczyrzepy.
Po lewej stronie kotła (poza obrazem z kamery) znajduje się Wielki Żleb. Rozgrywano w nim zawody narciarskie: "Slalom Wiosenny", "Slalom Czekoladowy", zawody o "Puchar Samotni" - stąd też jego nazwa Żleb Slalomowy.
Mały Staw to górskie jezioro przepływowe pochodzenia polodowcowego o głębokości do 7,3 m, długości linii brzegowej 756 m i zajmuje powierzchnię 2,881 ha. Charakteryzuje się czystą, przejrzystą i chłodną wodą (w cieplejszych miesiącach temperatura wody osiąga maksymalnie 14 °C). Przez znaczną część roku staw pokryty jest lodem.
Samotnia jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Pierwsze wzmianki o domku nad Małym Stawem pochodzą z 1670 roku. Obecnie obiekt dysponuje 50 miejscami noclegowymi, jadalnią, salka konferencyjną. Na terenie znajduje się Szkoła Górska, Centrum Skiturowe, wypożyczalnia sprzętu, punkt informacji turystycznej, ścianka wspinaczkowa.
Widoczna w dolnej części obrazy, kamienista droga to ul. Na Śnieżkę, którą prowadzi niebieski szlak turystyczny. W dół (w prawo na obrazie) wiedzie do Karpacza Górnego, przez Polanę Bronka Czecha i świątynię Wang; w górę - na Śnieżkę, przez Złotówkę i Równię pod Śnieżką.


Obraz archiwalny

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919