Widok ze Strzechy Akademickiej

Widok z kamery na schronisku Strzecha Akademicka

Info

Obraz z kamery obejmuje część Hali Złotówka. Na pierwszym planie widoczna droga prowadząca w dół do  Dzikiego Wodospadu, w prawo przez Biały Jar, Śląską Drogę na Kopę, w lewo do Schroniska Samotnia w Kotle Małego Stawu. W oddali panorama Karpacza.
Kamera należy do AirMax i znajduje się na Schronisku Strzecha Akademicka od strony północnej.


jestem
Hala Złotówka to malownicza górska polana (1250 - 1270 m n.p.m.) położona pomiędzy kotłem Białego Jaru a Małym Stawem. Biegł tędy dawny trakt przez Karkonosze  - Śląska Droga, znany już w średniowieczu. Obecnie na Złotówce zlokalizowana jest nartostrada będąca częścią Kompleksu Narciarskiego Śnieżka. Znajdują się tutaj dwa orczykowe wyciągi narciarskie: Złotówka (długość 747 m, przepustowość 1200 os/h, różnica poziomów 142 m) i Grosik w dolnej części hali (długość 868 m, przepustowość 1200 os/h, różnica poziomów 243 m). Teren w całości leży w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Strzecha Akademicka to drugie co do wielkości schronisko w polskich Karkonoszach położone na wysokości  1258 m n.p.m. Już w 1642 r. istniała tu buda pasterska, stopniowo rozbudowywana.  W 1896 roku w miejscu drewnianego budynku wzniesiono duży murowany obiekt, który spłonął w prima aprilis roku 1906. Obecny hotelowy gmach ukończono w 1907 r. Używana do dziś nazwa "Strzecha Akademicka" powstała w pierwszych latach po II wojnie światowej, kiedy obiekt był własnością studentów wyższych uczelni krakowskich. Obecnie własność PTTK. Obiekt dysponuje 140 miejscami noclegowymi, dwiema salami konsumpcyjnymi na 200 osób, narciarnią.
Przed schroniskiem znajduje się główny węzeł szlaków letnich i zimowych. Prowadzący w dół żółty szlak turystyczny przebiega dawnym torem saneczkowym, w pobliżu Husyckich Szańców, do Dzikiego Wodospadu, znajdującego się nieopodal dolnej stacji wyciągu na Kopę. Idąc w lewo (patrząc od strony schroniska) szlakiem niebieskim docieramy do Kotła Małego Stawu i schroniska Samotnia, w prawo szlakiem żółtym przez Biały Jar do Śląskiej Drogi i szlaku czarnego na Kopę lub szlakiem niebieskim (droga zimowa) na Równię pod Śnieżką.


Obraz archiwalny

Lokalizacja kamery

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919