Ceny wyciągów w Karpaczu

Wyciągi w Karpaczu - ceny

Karpacz jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Zimą odwiedza go wielu amatorów narciarstwa i snowboardu. Jaki jest koszt takich wyjazdów? Jak kształtują się tegoroczne ceny na stokach?

Multimedia

Jumbomatik Karpacz
Jumbomatik w Karpaczu
Wyciąg Jumbomatik Karpacz
Karpatka Panorama Karpacz
Karpatka Panorama w Karpaczu
wyciąg Karpatka Panorama
stok Karpatka Panorama
Karpatka Panorama Karpacz
Lodowiec Karpacz
Lodowiec w Karpaczu
wyciąg Lodowiec Karpacz
wyciąg Kolorowa Karpacz
Wyciąg Maciuś Karpacz Górny
Wyciąg Maciuś w Karpaczu Górnym 2009
Wyciąg Miachałek w Karpaczu
Wyciąg Miachałek Karpacz ul Strażacka
Wyciąg Miachałek widok na Karpacz
Karpacz Wyciąg Miachałek
Wyciąg Miachałek widok na Śnieżkę
Wyciąg Miachałek widok na Kopę

Jeśli wybierzemy jeden z wyciągów orczykowych w mieście musimy przygotować się na wydatki rzędu 3 zł za jeden przejazd. 10 przejazdów to koszt 20-30 zł, a 20 przejazdów od 35 do 50 zł. Podobnie kształtują się ceny za karnety czasowe - od 25 do 24 zł za 2 godziny szusowania.

Karnety całodzienne to koszt w granicach 60 zł za osobę. Wiele wyciągów w sezonie niskim, jeśli pozwalają na to warunki śniegowe, oferuje duże zniżki na wjazdy wyciągami.

Stacja Narciarska „Biały Jar” jedna z najpopularniejszych w Karpaczu, z wygodnym kanpowym wyciągiem i 3 trasami zjazdowymi, proponuje nam karnety godzinowe. Za 2 godziny jazdy dorośli zapłacą 45 zł, dzieci 40 zł, a karnet rodzinny (1 osoba dorosła i jedno dziecko) 80 zł. Jazda 4 - godzinna będzie nas kosztować od 55 do 90 zł, a 7 - godzinna od 65 do 100 zł za karnet rodzinny. Ciekawym rozwiązaniem są karnety godzinowe wielodniowe, 3 - dniowe po 7 godzin oraz 6 - dniowe po 7 godzin. W tym przypadku ceny zaczynają się od 120 zł za bilet ulgowy na 3 dni do 265 zł za 6 dni dla osoby dorosłej. Jazdy nocne, w godzinach 19.00 – 22.00 - w cenie 35 zł dla wszystkich. Ulgi otrzymują dzieci do lat 12 oraz seniorzy, dzieci do lat 5 jeżdżą bezpłatnie, pod opieką opiekuna posiadającego ważny karnet.

Kompleks Narciarski „Śnieżka”, największy i najpopularniejszy, proponuje nam korzystanie z kolei kanapowych Zbyszek i Liczykrupa oraz z 5 wyciągów orczykowych, czynnych oczywiście w zależności od stanu pokrywy śnieżnej. Do wyboru mamy karnety całodzienne oraz godzinowe. Za cały dzień nieograniczonych wjazdów czynnymi wyciągami zapłacimy 60 zł dla osoby dorosłej oraz 55 zł za dzieci i młodzież do 18 r.ż. Karnet 3 - godzinny to koszt 45/40 zł, a karnet 2 - godzinny to wydatek 30 zł dla każdego. Jednorazowy wjazd dwuosobową koleją Liczykrupa kosztuje 8 zł.

Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu możemy skorzystać z jednej z wielu wypożyczalni nart i snowboardu w Karpaczu, znajdują się one przy każdym wyciągu. Ceny w każdym miejscu są podobne, za komplet nart (narty, buty, kijki) wypożyczanych na cały dzień zapłacimy od 35 do 50 zł. Podobnie kształtują się ceny za komplet snowboardowy (deska i buty).

Początkujący narciarze i snowboardziści często korzystają z pomocy instruktora. Ile zatem zapłacimy za naukę jazdy? Ceny szkoleń narciarskich w Karpaczu są na bardzo podobnym poziomie. Uczyć możemy się indywidualnie lub w grupie. Za szkolenie dla jednej osoby zapłacimy około 80 zł za godzinę, dwie godziny to wydatek średnio 120 zł, oczywiście im więcej godzin tym taniej. Podobnie jest w przypadku grup, im więcej osób, tym taniej. Godzinna nauka dla 4 osób kosztuje około 180 zł. I tutaj również im więcej godzin, tym mniej zapłacimy. Do cen szkoleń należy oczywiście doliczyć ceny wypożyczenia sprzętu, jeśli nie posiadamy własnego, oraz ceny wyciągów. Łącznie, dzień (4 - godziny) nauki jazdy dla jednej osoby czy na nartach, czy na snowboardzie wyniesie nas około 350 zł.

A jak i za ile dojedziemy na stok? Jeśli jedziemy własnym samochodem najprawdopodobniej czeka nas opłata za parking. Ceny są różne, od 5 zł do 15 za cały dzień. Część stoków posiada własne, bezpłatne parkingi dla osób korzystających ze stoku. Jeśli nie chcemy na stok jechać swoim autem, możemy zamówić skibusa, który dojedzie pod wskazany ades o umówionej wcześniej godzinie i dowiezie nas na wskazany stok. Koszt takiego przejazdu na terenie Karpacza zaczyna się od 5 zł za osobę. Niektóre wypożyczalnie, szkoły narciarskie czy obiekty noclegowe posiadają własne skibusy, którymi dowożą narciarzy na stoki.

Pamiętajmy o tym, że poza wysokim sezonem zimowym wiele stoków, wypożyczalni, ale też i obiektów noclegowych oferuje posezonowe zniżki i rabaty.

Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919