Ceny wyciągów w Karpaczu

Wyciągi w Karpaczu - ceny

Karpacz jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce. Zimą odwiedza go wielu amatorów narciarstwa i snowboardu. Jaki jest koszt takich wyjazdów? Jak kształtują się tegoroczne ceny na stokach?

Multimedia

Jumbomatik Karpacz
Jumbomatik w Karpaczu
Wyciąg Jumbomatik Karpacz
Karpatka Panorama Karpacz
Karpatka Panorama w Karpaczu
wyciąg Karpatka Panorama
stok Karpatka Panorama
Karpatka Panorama Karpacz
Lodowiec Karpacz
Lodowiec w Karpaczu
wyciąg Lodowiec Karpacz
wyciąg Kolorowa Karpacz
Wyciąg Maciuś Karpacz Górny
Wyciąg Maciuś w Karpaczu Górnym 2009
Wyciąg Miachałek w Karpaczu
Wyciąg Miachałek Karpacz ul Strażacka
Wyciąg Miachałek widok na Karpacz
Karpacz Wyciąg Miachałek
Wyciąg Miachałek widok na Śnieżkę
Wyciąg Miachałek widok na Kopę

Jeśli wybierzemy jeden z wyciągów orczykowych w mieście musimy przygotować się na wydatki rzędu 3 zł za jeden przejazd. 10 przejazdów to koszt 20-30 zł, a 20 przejazdów od 35 do 50 zł. Podobnie kształtują się ceny za karnety czasowe - od 25 do 24 zł za 2 godziny szusowania.

Karnety całodzienne to koszt w granicach 60 zł za osobę. Wiele wyciągów w sezonie niskim, jeśli pozwalają na to warunki śniegowe, oferuje duże zniżki na wjazdy wyciągami.

Stacja Narciarska „Biały Jar” jedna z najpopularniejszych w Karpaczu, z wygodnym kanpowym wyciągiem i 3 trasami zjazdowymi, proponuje nam karnety godzinowe. Za 2 godziny jazdy dorośli zapłacą 45 zł, dzieci 40 zł, a karnet rodzinny (1 osoba dorosła i jedno dziecko) 80 zł. Jazda 4 - godzinna będzie nas kosztować od 55 do 90 zł, a 7 - godzinna od 65 do 100 zł za karnet rodzinny. Ciekawym rozwiązaniem są karnety godzinowe wielodniowe, 3 - dniowe po 7 godzin oraz 6 - dniowe po 7 godzin. W tym przypadku ceny zaczynają się od 120 zł za bilet ulgowy na 3 dni do 265 zł za 6 dni dla osoby dorosłej. Jazdy nocne, w godzinach 19.00 – 22.00 - w cenie 35 zł dla wszystkich. Ulgi otrzymują dzieci do lat 12 oraz seniorzy, dzieci do lat 5 jeżdżą bezpłatnie, pod opieką opiekuna posiadającego ważny karnet.

Kompleks Narciarski „Śnieżka”, największy i najpopularniejszy, proponuje nam korzystanie z kolei kanapowych Zbyszek i Liczykrupa oraz z 5 wyciągów orczykowych, czynnych oczywiście w zależności od stanu pokrywy śnieżnej. Do wyboru mamy karnety całodzienne oraz godzinowe. Za cały dzień nieograniczonych wjazdów czynnymi wyciągami zapłacimy 60 zł dla osoby dorosłej oraz 55 zł za dzieci i młodzież do 18 r.ż. Karnet 3 - godzinny to koszt 45/40 zł, a karnet 2 - godzinny to wydatek 30 zł dla każdego. Jednorazowy wjazd dwuosobową koleją Liczykrupa kosztuje 8 zł.

Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu możemy skorzystać z jednej z wielu wypożyczalni nart i snowboardu w Karpaczu, znajdują się one przy każdym wyciągu. Ceny w każdym miejscu są podobne, za komplet nart (narty, buty, kijki) wypożyczanych na cały dzień zapłacimy od 35 do 50 zł. Podobnie kształtują się ceny za komplet snowboardowy (deska i buty).

Początkujący narciarze i snowboardziści często korzystają z pomocy instruktora. Ile zatem zapłacimy za naukę jazdy? Ceny szkoleń narciarskich w Karpaczu są na bardzo podobnym poziomie. Uczyć możemy się indywidualnie lub w grupie. Za szkolenie dla jednej osoby zapłacimy około 80 zł za godzinę, dwie godziny to wydatek średnio 120 zł, oczywiście im więcej godzin tym taniej. Podobnie jest w przypadku grup, im więcej osób, tym taniej. Godzinna nauka dla 4 osób kosztuje około 180 zł. I tutaj również im więcej godzin, tym mniej zapłacimy. Do cen szkoleń należy oczywiście doliczyć ceny wypożyczenia sprzętu, jeśli nie posiadamy własnego, oraz ceny wyciągów. Łącznie, dzień (4 - godziny) nauki jazdy dla jednej osoby czy na nartach, czy na snowboardzie wyniesie nas około 350 zł.

A jak i za ile dojedziemy na stok? Jeśli jedziemy własnym samochodem najprawdopodobniej czeka nas opłata za parking. Ceny są różne, od 5 zł do 15 za cały dzień. Część stoków posiada własne, bezpłatne parkingi dla osób korzystających ze stoku. Jeśli nie chcemy na stok jechać swoim autem, możemy zamówić skibusa, który dojedzie pod wskazany ades o umówionej wcześniej godzinie i dowiezie nas na wskazany stok. Koszt takiego przejazdu na terenie Karpacza zaczyna się od 5 zł za osobę. Niektóre wypożyczalnie, szkoły narciarskie czy obiekty noclegowe posiadają własne skibusy, którymi dowożą narciarzy na stoki.

Pamiętajmy o tym, że poza wysokim sezonem zimowym wiele stoków, wypożyczalni, ale też i obiektów noclegowych oferuje posezonowe zniżki i rabaty.

Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919