Warunki dla snowboardzistów w Karpaczu

Gdzie snowboardziści mogą pojeździć w karpaczu?

Jeśli jesteś miłośnikiem snowboardu i uprawiasz ten piękny zimowy sport możesz śmiało jechać do Karpacza! Tam na pewno pojeździsz!
Gdzie zatem w Karpaczu można poszaleć na jednej desce? Do wyboru jest kilkanaście stoków, w zależności od naszych umiejętności jazdy oraz jazdy na wyciągach.

Najprostszym stokiem, idealnym do nauki będzieBiały Jar", mamy tam do dyspozycji wygodną 6 - osobową kanapę, na którą snowboardzista łatwo wsiądzie i równie łatwo z niej zsiądzie. Kanapa ma prosty zjazd z górnej stacji, bez problemów zjedzie z niego początkujący snowboardzista z wypiętą z deski jedną nogą. Trasy zjazdowe są 3. I początkujący, i średnio zaawansowany snowboardzista będzie zadowolony. Trasa nr 1 jest bardzo prosta i z powodzeniem można na niej uczyć się jeździć. Trasy nr 2 i 3 wymagają już nieco więcej umiejętności.

 

Drugą koleją kanapową jest wyciąg krzesełkowy 2 - osobowy „Liczykrupa” w Kompleksie Narciarskim Śnieżka na Kopie. Snowboardziście będzie wygodnie wsiąść na krzesełko, a później z niego zsiąść i zjechać na bok, aby przypiąć drugą nogę do deski. Trasa z górnej stacji „Liczykrupy” jest łagodna, szeroka i powala na swobodną naukę.

Niestety na tym kończy się wybór wyciągów kanapowych. Wszystkie pozostałe wyciągi w Karpaczu to wyciągi orczykowe. Nie każdy snowboardzista umie na nich wjeżdżać, ale będąc w Karpaczu każdy ma okazję się nauczyć, a to wcale nie takie trudne!

W samym Kompleksie Narciarskim „Śnieżka” mamy do dyspozycji 5 wyciągów orczykowych jedno i dwuosobowych, z których poprowadzone są świetne i bardzo widokowe trasy zjazdowe. Na „Euro swobodnie pojeżdżą średniozaawansowani snowboardziści. Trasa jest bardzo szeroka, dobra do doskonalenia umiejętności. Nieco trudniejszy jest „Grosik” ale podobnie jak na „Euro” średniozaawansowany snowboardzista bez problemu sobie poradzi. A jeśli ktoś jeździ dobrze? Proponujemy wyciąg „Liczyrzepa”, jest to wymagająca, stroma trasa poprowadzona ze szczytu Kopy, przepiękna widokowo. Wyciąg orczykowy jest bardzo szybki i stromy. Wjeżdżać nim powinni naprawdę doświadczeni snowboardziści. Trasy zjazdowe na Kopie, poza „Liczykrupą i „Euro” nie są dośnieżane, ich dostępność jest zatem ograniczona i zależna od stanu pokrywy śnieżnej.

W mieście, mamy do dyspozycji 10 wyciągów orczykowych położonych w różnych dzielnicach. Trasy przy wszystkich wyciągach są porównywalne, zarówno pod względem długości jak i stopnia trudności. Nieco bardziej stroma jest „Kolorowa” położona w samym centrum Karpacza, świetna na jazdy wieczorne, długo czynna. Również na stoku „Lodowiec jest odrobinę większe nachylenie, można tutaj śmiało doskonalić swoje umiejętności. Pozostałe stoki będą idealne dla poczatkujących i średniozaawansowanych. Na wszystkich stokach obsługa jest bardzo przyjazna snowbordzistom i chętnie pomaga uczącym się przy wsiadaniu oraz, jeśli istnieje taka potrzeba, przy wysiadaniu. Większość stoków oferuje jazdy nocne (godziny są bardzo zróżnicowane w zależności od stoku, mogą rozpoczynać się o 16 ale i o 19, ich zaletą, oprócz atrakcyjności jazdy na oświetlonym stoku jest też niższa cena za karnet).

Jeśli nie posiadamy swojego sprzętu to przy każdym wyciągu możemy go wypożyczyć. W wypożyczalniach dobrze dopasują nam deskę i buty, ceny kształtują się w granicach 30-40 zł za całodzienne wypożyczenie sprzętu. W wielu szkołach nauki jazdy na nartach są też dostępne szkolenia snowboardowe. Ich koszt zależy od ilości osób i godzin, średnio za godzinę szkolenia dla jednej osoby zapłacimy 80 – 90 zł.

Karpacz jest przyjazny snowboardzistom, ogranizowane są tu zawody snowboardowe, w których może wziąć udział każdy czujący się na siłach, liczba wyciągów i tras jest wystarczająca do zróżnicowanej jazdy i dobrej zabawy.

 

Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919