Wyciągi dla początkujących w Karpaczu

Karpacz - wyciągi dla początkujących

Chcesz nauczyć się jazdy na nartach lub na snowboardzie w Karpaczu, a nie wiesz który stok będzie do tego najbardziej odpowiedni? Pomożemy i podpowiemy Ci gdzie pojechać, żeby nauczyć się jeździć!

W Karpaczu mamy do wyboru kilka wyciągów i stoków idealnie nadających się do nauki jazdy! Są to zarówno wyciągi kanapowe jak i orczykowe.

Zaczniemy od najbardziej popularnego w Karpaczu kompleksu narciarskiego „Śnieżka” na Kopie. Wygodnie będzie rozpocząć naukę jazdy na dwuosobowym wyciągu krzesełkowym „Liczykrupa. Trasa prowadząca od górnej stacji wyciągu jest dość szeroka, ma niewielkie nachylenie i z powodzeniem można na niej rozpocząć naukę jazdy. Bardzo początkującym narciarzom nieco problemu może przysporzyć końcowy odcinek trasy, który jest nieco bardziej stromy, są też na nim ustawione siatki ,które trzeba ominąć, nie każdemu jednak się to udaje. Dla najmłodszych uczących się jazdy Kopa przygotowała „Kubusiowy Stok”, wyciąg typu dywan oraz specjalnie wydzielony stok do nauki dla dzieci.

Drugim polecanym wyciągiem dla początkujących narciarzy i snowboardzistów jest kanapowa kolej linowa „Biały Jar”. Jest to wygodna 6 - osobowa kanapa, na którą łatwo wsiądą początkujący i równie łatwo z niej zsiądą, ponieważ stok na górze jest dość płaski, a zjazd wygodny. „Biały Jar” dysponuje 3 trasami zjazdowymi, z których najlepsza dla początkujących jest trasa nr 1 o długości 1100 m, bardzo łagodna, dość szeroka. Zjazd do wyciągu nie przysparza problemów nawet kiedy narty ma się pierwszy raz na nogach. „Biały Jar” specjalnie dla dzieci przygotował wydzieloną strefę. Przedszkole narciarskie oferuje wyciąg taśmowy oraz kolorowe sprzęty pomagające w nauce jazdy.

Jeśli jesteśmy odważni i od razu chcemy nauczyć się wjeżdżać do góry wyciągiem orczykowym to mamy do dyspozycji wiele bardzo przyjaznych początkującym wyciągów, z łatwymi i dobrze przygotowanymi trasami.

Należy do nich niewątpliwie stok „Relaks” położony przy ul. Obrońców Pokoju. Na miejscu wypożyczymy sprzęt, umówimy się na naukę z instruktorem. Wyciąg, którym wjedziemy na górę ma 278 m długości. Najważniejszym atutem jest jego obsługa, która zawsze pomoże początkującemu narciarzowi czy snowboardziście nauczyć się wjazdów, będzie też pomgać przy wsiadaniu. Stok oferuje bardzo łatwą, szeroką trasę o długości 310 metrów. Również i tu znajdziemy specjalną taśmę dla początkujących dzieci.

Kolejnym polecanym dla rozpoczynających naukę na nartach jest stok „Maciuś”. 203 metry wyciągu orczykowego zapewni wystarczającą długość trasy zjazdowej do nauki. Stok jest bardzo ceniony za wesołą atmosferę i pomocną obsługę. Trasa zjazdowa jest łagodna, stok zawsze dobrze przygotowany. Bardzo mile są tu widzane uczące się jazdy na nartach dzieci.

Równie dobrym stokiem jest Centrum Narciarskie pod Śnieżką, oferuje on specjalny wyciąg szkoleniowy, podobnie wyciąg „Pod Wangiem” oraz „Michałek”. Stoki przy tych wyciągach mają niewielkie nachylenie i są idealne do nauki.

Dla małych dzieci, stawiających pierwsze kroki na nartach, możemy wybrać jeden z małych wyciągów. Do wyboru mamy wyciąg „Bambino-Ski położony w samym centrum Karpacza, na małej górce. Jest to niezbyt długi, powoli poruszający się orczyk, którym bez problemu pojadą nawet najmniejsze dzieci. Całkiem niedaleko od „Bambino-Ski”, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „U Musa” położona jest „Łosiówka”, również świetny wyciąg dla dzieci. Malutki, wolny a do nauki zjazdów przygotowana jest przysłowiowa ośla łączka.

Praktycznie przy każdym stoku w Karpaczu funkcjonują szkoły nauki jazdy oraz wypożyczalnie nart.

Jeśli więc chcemy nauczyć się jeździć na nartach, Karpacz będzie do tego idealnym miejscem.

Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919