Wyciągi w Czechach

czeskie kompleksy narciarskie w okolicy Karpacza

Będąc w Karpaczu warto choć raz dla odmiany wybrać się na narty do Czech.  Taki wyjazd możemy połączyć z drobnymi zakupami oraz zwiedzaniem atrakcji. Najbliższa droga do Czech wiedzie przez Kowary i dawne przejście graniczne Okraj. Nie ma połączeń autobusowych, więc pozostaje własny samochód lub wynajęcie busa z kierowcą, ale opłaca się to przy większej ilości osób.


Rokytnice nad Jizerou

1 .  Mała Upa

Pierwszy kompleks narciarski znajduje się w odległości 21 km od Karpacza, w przygranicznej miejscowości  Mała Upa.  Obejmuje 8 wyciągów orczykowych oraz 3,6 km tras zjazdowych. Ma tu też swój początek 17 km tras narciarstwa biegowego. http://www.skimu.pl/

Pec pod Sněžkou

2. Pec pod Sněžkou 
Musimy przejechać 38 kilometrów, aby dotrzeć do Pecu pod Śnieżką. To duży kompleks narciarski z 11 wyciągami w tym 4 osobową kanapą. Długość tras to 12,5 km. Warto wyjechać z Karpacza około dwóch godzin wcześniej przed planowaną godziną rozpoczęcia jazdy na nartach, ponieważ około godziny zajmie nam dotarcie do Pecu. Drugie tyle potrzebujemy, aby dotrzeć z parkingu na stok. Parkingi pod samym wyciągiem często są pełne, w takim wypadku zostaniemy skierowani na płatny parking centralny, znajduje się on po prawej stronie zaraz przy wjeździe do miasta. Po zaparkowaniu musimy wrócić na główną ulicę i iść w prawo ok. 500 metrów, aby dotrzeć do przystanku autobusowego, skąd odjeżdżają darmowe autobusy - skibusy. Oczywiście można też podjechać płatnymi, prywatnymi skibusami. Z powrotem do parkingu możemy zjechać na nartach ścieżką, która znajduje się po drugiej stronie rzeki.
Informacje o wyciągu i skibusach są na stronie: http://www.skiresort.cz/3,  Černá hora (Janské Lázně)
Trasa dojazdu - 50 km. Janske Lazne to uzdrowisko z kompleksem narciarskim i kolejką gondolową. Mamy tu do dyspozycji 15 km tras, które obsługuje gondola i 10 orczyków. Parking znajduje się przy dolnej stacji kolei gondolowej. http://www.skiresort.cz/ 

Inne znane kompleksy narciarskie to Špindlerův Mlýn ok 75 km od Karpacza. Jadąc przez Szklarską Porębę mamy bliżej do Harachova oraz Rokytnic nad Jizerou.

Kilka informacji praktycznych:
Przy dużych opadach śniegu warto mieć ze sobą łańcuch na koła, a na pewno dobre zimowe opony.
Podane odległości dotyczą dróg prowadzących przez góry, wiec przejchanie każdego kilometra w warunkach zimowych zajmie nam więcej czasu niż na równinach. Warto to uwzględnić planując czas wyjazdu na narty.
Nawet bez znajomości języka dosyć łatwo się porozumiemy z Czechami. Ponieważ przyjeżdża tu wielu Polaków, czeska obsługa jest osłuchana lub nawet zna trochę język polski. W wielu miejscach można zapłacić w złotówkach. W niektórych kompleksach narciarskich jest pobierana dodatkowa kaucja za skipass, zwykle 100 koron, zwracana po oddaniu skipassu.


Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919