Wyciągi w Czechach

czeskie kompleksy narciarskie w okolicy Karpacza

Będąc w Karpaczu warto choć raz dla odmiany wybrać się na narty do Czech.  Taki wyjazd możemy połączyć z drobnymi zakupami oraz zwiedzaniem atrakcji. Najbliższa droga do Czech wiedzie przez Kowary i dawne przejście graniczne Okraj. Nie ma połączeń autobusowych, więc pozostaje własny samochód lub wynajęcie busa z kierowcą, ale opłaca się to przy większej ilości osób.


Rokytnice nad Jizerou

1 .  Mała Upa

Pierwszy kompleks narciarski znajduje się w odległości 21 km od Karpacza, w przygranicznej miejscowości  Mała Upa.  Obejmuje 8 wyciągów orczykowych oraz 3,6 km tras zjazdowych. Ma tu też swój początek 17 km tras narciarstwa biegowego. http://www.skimu.pl/

Pec pod Sněžkou

2. Pec pod Sněžkou 
Musimy przejechać 38 kilometrów, aby dotrzeć do Pecu pod Śnieżką. To duży kompleks narciarski z 11 wyciągami w tym 4 osobową kanapą. Długość tras to 12,5 km. Warto wyjechać z Karpacza około dwóch godzin wcześniej przed planowaną godziną rozpoczęcia jazdy na nartach, ponieważ około godziny zajmie nam dotarcie do Pecu. Drugie tyle potrzebujemy, aby dotrzeć z parkingu na stok. Parkingi pod samym wyciągiem często są pełne, w takim wypadku zostaniemy skierowani na płatny parking centralny, znajduje się on po prawej stronie zaraz przy wjeździe do miasta. Po zaparkowaniu musimy wrócić na główną ulicę i iść w prawo ok. 500 metrów, aby dotrzeć do przystanku autobusowego, skąd odjeżdżają darmowe autobusy - skibusy. Oczywiście można też podjechać płatnymi, prywatnymi skibusami. Z powrotem do parkingu możemy zjechać na nartach ścieżką, która znajduje się po drugiej stronie rzeki.
Informacje o wyciągu i skibusach są na stronie: http://www.skiresort.cz/3,  Černá hora (Janské Lázně)
Trasa dojazdu - 50 km. Janske Lazne to uzdrowisko z kompleksem narciarskim i kolejką gondolową. Mamy tu do dyspozycji 15 km tras, które obsługuje gondola i 10 orczyków. Parking znajduje się przy dolnej stacji kolei gondolowej. http://www.skiresort.cz/ 

Inne znane kompleksy narciarskie to Špindlerův Mlýn ok 75 km od Karpacza. Jadąc przez Szklarską Porębę mamy bliżej do Harachova oraz Rokytnic nad Jizerou.

Kilka informacji praktycznych:
Przy dużych opadach śniegu warto mieć ze sobą łańcuch na koła, a na pewno dobre zimowe opony.
Podane odległości dotyczą dróg prowadzących przez góry, wiec przejchanie każdego kilometra w warunkach zimowych zajmie nam więcej czasu niż na równinach. Warto to uwzględnić planując czas wyjazdu na narty.
Nawet bez znajomości języka dosyć łatwo się porozumiemy z Czechami. Ponieważ przyjeżdża tu wielu Polaków, czeska obsługa jest osłuchana lub nawet zna trochę język polski. W wielu miejscach można zapłacić w złotówkach. W niektórych kompleksach narciarskich jest pobierana dodatkowa kaucja za skipass, zwykle 100 koron, zwracana po oddaniu skipassu.


Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
POD STOKIEM

zapraszamy przez cały rok !!!!!!!!!!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919