Wyciągi w okolicy Karpacza

opis najciekawszych wyciągów w okolicy Karpacza

W okolicy Karpacza, po polskiej stronie Karkonoszy, znajduje się kilka dużych kompleksów narciarskich.

  1. Ski Arena (Szklarska Poręba)


Jadąc przez Sosnówkę, długość trasy dojazdu do Szklarskiej Poręby wyniesie 28 kilometrów. Droga ta jest bardzo malownicza - po drodze mamy piękne widoki na Karkonosze, zalew Sosnówka oraz Zamek Chojnik. Mijamy także wiele knajpek, smażalni ryb oraz pałace w Miłkowie i Pakoszowie, gdzie można się napić smacznej kawy w zabytkowych wnętrzach.

Wyciąg  znajduje się  przy ulicy Uroczej. Wzdłuż ulicy znajdują się darmowe miejsca parkingowe, możemy też zaparkować na płatnych parkingach pod samym wyciągiem.

Przy Dolnej stacji wyciągu mamy do dyspozycji nowy wyciąg  Karkonosz - Express lub “Wyciąg Szrenica”. Wyciąg Karkonosz - Express to sześcioosobowa kanapa, która zawiezie nas na trasę Lolobrygida. Tu możemy zjechać do wyciągu orczykowego Świąteczny Kamień lub zjechać z powrotem trasami Lolobrygida l Śnieżynka.

Po wjechaniu pierwszą sekcją wyciągu Szrenica mamy do wyboru powrót łatwą trasą Puchatek lub wjazd na Szrenicę drugą sekcją wyciągu lub orczykiem. Ze Szrenicy możemy zjechać trudną trasą Ściana lub Lolobrygidą, jej pełną długością 4400 m. Dostaniemy się stąd na Halę Szrenicką, gdzie  na szerokim stoku znajduje się schronisko oraz dwa wyciągi orczykowe.

Informacja o wyciągach w Szklarskiej Porębie: http://www.szklarskaporeba.com.pl/wyciagi.html

2. SKI & SUN ( Świeradów Zdrój )

Dojazd przez Szklarską Porębę to ok. 45 km. Przy bardzo dużych opadach śniegu zdarzało się, że odcinek Szklarska - Świedadów był przejezdny tylko z łańcuchami na kołach. Inny dojazd jest przez Jelenią Górę i Mirsk, to ok 50 km.

Kilka lat temu wybudowano kolej gondolową w Świeradowie Zdroju. Na razie funkcjonuje przy niej jedna trasa o długości 2300 m.  Już sam wjazd gondolą, ze względu na piękne widoki, jest super atrakcją. W połączeniu z ze zwiedzaniem uzdrowiska może to być ciekawa wycieczka.  

strona wyciągu http://skisun.pl/
informacje o mieście http://www.swieradowzdroj.com.pl/3.  Łysa Góra ( Dziwiszów koło Jeleniej Góry )

Dziwiszów znajduje się w Górach Kaczawskich, 10 km na północ od Jeleniej Góry i ok 25 km od Karpacza. Jest to stok, na którym znajdują się 4 km tras i obsługuje go 6 wyciągów orczykowych.

Informacja o czynnych trasach http://lysagora.pl/trasy-i-wyciagi/


Artykuły powiązane

strona czytana

POLECAMY NOCLEGI
Willa ANNA

WYPOCZYNEK W ATRAKCYJNEJ CENIE !! ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!!!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919